برگزاری مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :

مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) دانشگاه فردوسی مشهد در روز دوشنبه 26 تیرماه 1402 با حضور دکتر خادمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه و جمعی از مدیران و کارشناسان برگزار شد.

دکتر خادمی با اشاره به جایگاه مرکز فاوا و خدمات و فعالیت‌هایی که در بیش از دو دهه گذشته انجام گرفته است، گفت: دستاوردهای حوزه فاوا، دستاوردها و فعالیت‌های خود دانشگاه محسوب می‌شود و از این لحاظ دانشگاه فردوسی مشهد پیشرو است.

وی افزود: با حضور نیروهای توانمند و جوان در این مرکز، زمینه رشد استعدادها و استمرار دستاوردهای مثبت فراهم است.

دکتر خادمی ضمن بیان ویژگی‌های مدیریتی دکتر حسینی‌سنو، از زحمات، دغدغه‌ها و پیگیری‌های وی تقدیر نمود و گفت: به یاری خداوند متعال، دکتر نوری بایگی نیز بر پایه ویژگی‌های شخصی و همکاری مدیران و کارشناسان مرکز فاوا و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، ادامه‌دهنده این مسیر باشند.

در ادامه مراسم دکتر حسینی‌سنو رئیس سابق مرکز فاوا با مرور کلی فعالیت‌های انجام گرفته در حدود هفت سال مدیریت این مرکز گفت: به یاری خداوند و تلاش همکاران مرکز فاوا، فعالیت‌ها و خدمات برجسته‌ای در مرکز به ثمر نشست که می‌توان به صورت کلی به آغاز تغییر معماری سامانه‌های نرم‌افزاری، ارتقای زیرساخت شبکه و ارتباطات و استقرار مرکز داده جدید، افزایش کارآیی زیرساخت داده، ادامه روند الکترونیکی‌کردن فرایندهای دانشگاه، افزایش سامانه‌ها، زیرسامانه‌ها و خدمات آن‌ها، خدمات‌رسانی و پشتیبانی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، اداری و مالی دانشگاه در بحران اپیدمی کرونا، ارتقای سامانه‌های اطلاع‌رسانی، ارتقای امنیت سامانه‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای، پشتیبانی کامل و بازنگری دستورالعمل‌ها و فرایندهای مرتبط با فاوا اشاره کرد.

وی بیان کرد: این فعالیت‌ها و دیگر خدمات به گونه‌ای است که سطح خدمات فاوا در دانشگاه فردوسی مشهد را در مقایسه با دانشگاه‌‌های بزرگ کشور، برجسته و نمایان نموده است.

دکتر حسینی‌سنو افزود: کسب عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات (مبفا) از هفتمین همایش مدیران فناوری اطلاعات کشور در سال 1398، کسب 2 عنوان از جشنواره وب ایران در سال‌های 1395 و 1397، تقدیر از سوی معاونت پشتیبانی و اداری نهاد ریاست جمهوری بابت عرضه خدمات الکترونیکی و تحول دیجیتالی در نظام اداری در سال 1396 و تقدیر بابت خدمات ارتقای امنیت فضای مجازی و ایجاد پنجره خدمات هوشمند دانشگاه و پنجره واحد خدمات هوشمند دانشگاهی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1402 از جمله مواردی است که مورد تقدیر قرار گرفته است.

در ادامه دکتر نوری بایگی رئیس جدید مرکز فاوا نیز طی سخنانی اظهار امیدواری کرد با همکاری و هم‌افزایی مدیران و کارشناسان بخش‌های مختلف دانشگاه، روند فعالیت‌‌های مرکز فاوا و خدمات آن به‌روز و پایدار باشد.

p1

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه