دیدار و گفتگوی استاندار خراسان رضوی با دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز دانشجو

ارسال شده در تاریخ :

روز شنبه هجدهم آذرماه یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی به همراه معاونین و سایر مسئولین استانداری در جمع دانشجویان و تشکل های دانشجویی دانشگاه های مشهد در تالار رودکی دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت. این نشست با خیرمقدم دکتر ضابط رئیس دانشگاه و سخنان دکتر ایمانی مقدم رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و اجرای سرود آغاز گردید. پس از آن نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه های مشهد به بیان سخنان، سوالات و مسائل پرداختند.

در ادامه مراسم استاندار خراسان رضوی طی سخنانی به مسائل مطرح شده توسط دانشجویان پاسخ داد.

یعقوبعلی نظری در پاسخ به سوال دانشجویان درباره موضوعات شورای شهر مشهد گفت: شورا براساس رای مردم شکل گرفته است، تعلیق و رفع تعلیق براساس رای قضایی بوده و نباید دخالتی در این موارد صورت پذیرد. آنچه در این رابطه (تعلیق و رفع تعلیق) هم مبنای عمل است قانون، اسناد و آرای قضایی است.

همچنین ادامه داد واژه‌سازی‌هایی مثل نئوانقلابی یا چیزهای مشابه این برای برچسب زدن به افراد را ترویج نکنیم. ما دو جریان انقلابی و ضدانقلابی می‌شناسیم و دسته بندی کردن افراد برای تفرق درست نیست.

استاندار خراسان رضوی بر حمایت از تشکل های دانشجویی تاکید کرده و گفت از تشکل‌های دانشجویی و علمی حمایت می‌کنیم و نقش آفرینی آنان در موضوعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

نظری استاندار خراسان رضوی افزود: در زمینه نهضت ملی مسکن، مقدماتی مانند تامین زمین، تسهیلات، موضوعات نظام مهندسی و... نیاز است. حدود ۸۰ درصد تامین زمین انجام شده است و سایر اقدامات در حال انجام است. درباره روستاها بدانید ️روستا به چند دلیل در اولویت ما قرار دارد. در طرح تحول روستایی ۱۴ محور را پیگیری می‌کنیم و از جمله به دنبال تامین مسکن و اشتغال در این طرح هستیم. تعداد ۱۱۱۳ طرح هادی روستاها بازنگری شد. این طرح موجب حل برخی مشکلات ساخت مسکن در روستاها شد.

وی افزود: درباره خوابگاه متاهلی  باید بگویم که ۱۰۰۰واحد خوابگاه متاهلی در مرکز و ۶۰۰ واحد هم در دانشگاه علوم پزشکی پیش‌بینی ساخت شده است و پیگیری ها و کارها درحال انجام است ولی در عین حال برای همه اقشار در طرح نهضت ملی مسکن پیش بینی تسهیلات خانه دارشدن شده است.

استاندار خراسان رضوی در خصوص انتخابات پیش رو بیان داشت: در ارتباط با انتخابات مجلس پیش‌بینی‌ها نشان از حضور نسبی خوب مردم استان دارد. ما بسیار امیدوار هستیم و باید برای مشارکت بیشتر هم فعالیت کنیم.

در پاسخ به سوالات مربوط به حاشیه نیشینی شهر مشهد نیز بیان داشت: از همان ابتدا درباره حاشیه شهر نگاه تحولی را غالب کردیم. درباره زیرساخت ها و مسائل روبنایی کارهای متعددی در حال انجام است. به عنوان نمونه باید اشاره کنم بیمارستان بزرگی در شهرک شهید رجایی در حال ساخت است، پارک ۷۳ هکتاری یا سایر خدمات از این دست در حال پیگیری است. اما اصلاح معابر در حاشیه شهر مشهد تاثیر زیادی در چهره این منطقه خواهد داشت، این کار دشواری‌های مختلفی دارد اما در برنامه طرح تحول حاشیه شهر مشهد قرار دارد.

هویت معنوی مشهدالرضا (علیه السلام) اقتضائاتی را دارد. مسئولین هنر و هنرمندان را در این شهر ارج می‌گذارند، اما اگر حاشیه ای در برخی اجراهای هنری وجود دارد باید توسط خود هنرمندان تدبیر شود. براساس اعلامی که شده است مشهد رتبه اول کشوری در تماشای فیلم در سینماها را دارد.

 

os3

 

photo_2023-12-10_08-34-15

 

photo_2023-12-10_08-38-50

 

photo_2023-12-10_08-38-58

 

photo_2023-12-10_09-26-31

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه