حضور دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز سه شنبه 17 خرداد 1401 دکتر سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و هیات همراه، با دکتر ضابط سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر لطفی معاون پژوهشی و جمعی از مدیران این معاونت و اعضای هیات علمی کمیته تخصصی فناوری نانو در محل دانشگاه فردوسی مشهد دیدار به عمل آورد.

در این دیدار دکتر سرکار دانشگاه فردوسی مشهد را یکی از دانشگاه های پیشرو و پیشگام در ارائه مدل ها و الگوهای عملکردی نانو در کشور عنوان کرد و افزود؛ نگاه ملی و توجه به پتانسیل های داخلی می تواند منجر به شکل گیری مدل های بومی متناسب با امکانات و شرایط کشور باشد. وی تاکید کرد با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم های همه جانبه، کشور توانسته است به پیشرفت های خوبی در زمینه فناوری های نانو دست یابد.

پس از آن، دکتر ضابط به اهمیت نافع بودن علم اشاره کرده و گفت؛ رویکرد دانشگاه فردوسی مشهد در همین مسیر علم نافع خواهد بود چرا که می تواند علاوه بر پاسخگویی به مشکلات جامعه روند موثری را در فرایند علم تا فناوری ایجاد نماید.

در این جلسه، دکتر سلیمی رئیس گروه نوآوری دانشگاه نیز به ارائه برنامه توسعه علوم و فناوریهای پیشران دانشگاه پرداخت. وی گفت؛ در این برنامه مسیر تحقیقات پایه با نگاه هدفمند تا رسیدن به یک فناوری ویژه مورد حمایت قرار می گیرد.

در ادامه نیز، دکتر احمدپور عضو هیات علمی گروه آموزشی مهندسی شیمی و  دکتر عربی عضو هیات علمی گروه آموزشی فیزیک به ارائه گزیده ای از عناوین تحقیقات و پروژه های انجام گرفته در دانشگاه در حوزه فناوری های نانو پرداخته و ضمن اشاره به سابقه طولانی و موفق اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه تحقیقات پایه و فناوری های نانو، خواستار حمایت ویژه ستاد از پروژه های موفق در فرایند تجاری سازی شدند.

پس از این نشست، دکتر سرکار و هیئت همراه از مراکز توسعه فناوری های پیشرفته شماره ۱ و ۳ دانشگاه و همچنین برخی شرکت های دانش بنیان حوزه نانو و نمایشگاه حوزه تخصصی نانو در دانشکده مهندسی بازدید به عمل آوردند.

nano2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه