برگزاری نشست هم‌اندیشی اساتید پیمانی دانشگاه فردوسی مشهد با موضوع فرآیندهای جذب و ارتقاء

ارسال شده در تاریخ :

به همت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی، نشست هم‌اندیشی اساتید (ویژه اساتید پیمانی دانشگاه فردوسی مشهد) با موضوع فرآیندهای جذب و ارتقاء با حضور دکتر محمد امیر خلج حسینی رئیس مرکز جذب وزارت عتف و دکتر احد ضابط رئیس دانشگاه فردوسی مشهد پنج‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در ابتداء دکتر ضابط ضمن خوشامدگویی، برگزاری این نشست را بسیار لازم و مثبت دانست و گفت: تشکیل این جلسه فرصت خوبی برای اساتید جوان است که سوالات خود را مطرح کنند.

در ادامه اساتید پیمانی دانشگاه نقطه نظرات و دیدگاه های خود را پیرامون  مسائل و فرآیندهای جذب و ارتقاء مطرح نمودند.

دکتر محمد امیر خلج حسینی در این نشست با اشاره به آیات قرآن کریم به ۴ ویژگی مهم اساتید اشاره کرد و گفت: یک معلم باید مردمی، اهل تزکیه و با سواد باشد، همچنین باید با توجه به تخصص و رشته‌ای که تدریس می‌کند آیات خدا را بیان کند.

رئیس مرکز جذب وزارت عتف افزود: فرمول‌هایی که در رشته‌های تخصصی کشف شده آیات الهی است و اساتید نباید سکولار باشند.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های اساتید را سیاسی بودن آن‌ها دانست و گفت:‌ اگر در جامعه نقصی وجود دارد ریشه آن را باید در دانشگاه ببینیم و آن را بازنگری کنیم.

دکتر محمد امیر خلج حسینی با بیان اینکه دانشگاه مکان مقدسی است اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که صدها هزار شهید خونشان پای انقلاب ریخته شد و باید بدانیم که  حمایت از مستضعفین جهان در قانون اساسی‌مان آمده است.

1

2

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه