رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

1400100902

دکتر احد ضابط

دکتری مهندسی متالورژی و مواد

شماره تماس: 38802435

پست الکترونیک: president@um.ac.ir

 

صندوق صوتی رئیس دانشگاه: 38802505

 

سخن رئیس دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر

باسمه تعالی

"والفجر و لیال عشر"

مقام معظم رهبری: دهه فجر مظهر شکوه، عظمت و فداکاری ملت ایران است.

دهه مبارک فجر، یادآور بصیرت ملتی منسجم، خداجوی و ولایت مدار است که توانست تحت رهبری داهیانه بنیان‌گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) آرمان‌های خود را با محوریت شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" محقق نماید. ایام مبارک دهه فجر فرصتی برای یادآوری آرمان‌های انقلاب و برقراری ارتباط بین نسلی است تا نسل جدید با فضایل و ارزش‌های انقلاب بیشتر آشنا شوند.

امروز در آستانه چهل و سومین سال حیات پربرکت انقلاب اسلامی و در ابتدای مسیر گام دوم لازم است جامعه دانشگاهی نقش مهم و بی‌بدیل خود را در تحقق تمدن نوین اسلامی درک نموده و با تجدید پیمان با امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی به وظیفه ملی خود عمل نماید.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، ایام الله دهه مبارک فجر را به خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد تبریک عرض نموده و سلامت، سعادت و توفیق روزافزون ایشان را آرزومندم.

 

 سخن سرپرست دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن

720

 

بِسمِ ­اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیم

الهی أَنْطِقْنِی بِالْهُدَی، وَ أَلْهِمْنِی التَّقْوَی، وَ وَفِّقْنِی لِلَّتِی هِی أَزْکی، وَ اسْتَعْمِلْنِی بِمَا هُوَ أَرْضَی

همکاران و دانشجویان عزیز 

سلام علیکم

خداوند متعال را شاکرم و از او کمک می‌طلبم تا در سایه عنایات ولی نعمت‌مان ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) بتوانم خدمتگزار خوبی برای شما و نظام اسلامی باشم. آغاز این خدمت با ایام شهادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه(س)،  روز بصیرت مردم خداجوی میهن اسلامی و سالگرد شهادت سردار عزیزمان حاج قاسم سلیمانی مصادف شده است. نقطه اشتراک این سه مناسبت بصیرت و ادای وظیفه همراه با ایثار است، لذا ضمن تسلیت ایام حزن آل‌الله، با تأکید بر بصیرت انقلابی از تمام عزیزان تقاضای همکاری، همیاری و همدلی برای رشد و تعالی دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد را دارم. بدیهی است این مهم بدون استفاده از دستاوردهای قبلی، به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها و مشارکت عمومی امکان‌پذیر نمی‌باشد. اینجانب از نظرات و راهنمایی‌های تک‌تک عزیزان استقبال می‎نمایم و امیدوارم با همراهی شما بتوانیم در مسیر پیشرفت و توسعه ایران اسلامی و تحقق آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری گام‌های بلندی را برداریم.

 

احد ضابط

 

 
 
 
 

 

آخرین اخبار