ارسال شده در تاریخ :

در روز دوشنبه ۱ اسفندماه ۱۴۰۱ مراسم اعطای نخستین جایزه فناورانه ایرج یزدان بخش در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
این مراسم که نشان از ارتباط دانشگاه با صنعت دارد در زادروز ایرج یزدان بخش برای اهدای جایزه فناورانه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر رضا لطفی معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تقدیر از گروه صنعتی پارت لاستیک برای همکاری با دانشگاه گفت: صنعت می‌تواند مسئله‌های خوبی برای دانشگاه تعریف کند.همچنین باید توجه داشت که در دانشگاه ما به تربیت انسان ارزش آفرین و با ظرفیت بی نهایت  می‌پردازیم که می‌تواند در صنعت بسیار کارآمد باشد.
در ادامه مراسم دکتر عبدالله یزدان بخش برادر مرحوم ایرج یزدان ضمن بیان تلاش های  بردار خود در عرصه صنعت و گرامی داشتن یاد و خاطره او اظهار داشت بناست جایزه فناورانه ایرج یزدان بخش هر ساله برگزار گردد.

در این مراسم دکتر محمدرضا مه‌پیکر مشاور مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه فردوسی مشهد نیز بیان کرد: رسالت و ماموریت دانشگاه توسعه علم، ترویج علم و کاربست علم است که برای کاربست علم از طریق پژوهش های کاربردی در قالب هدایت پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ارتباط با بخش تحقیق و توسعه صنایع، امکان پذیر است. وی افزود جایزه ایرج یزدان بخش فقط جنبه نمادین ندارد و  از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا نقطه اتصال واقعی دانشگاه و صنعت می تواند باشد.
همچنین در خصوص شاخص‌ها و چارچوب‌های این جایزه این گونه توضیح داد: رساله‌ها در چهار حوزه صنعت خودرو، پلیمرهای پزشکی، رباتیک و محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر مورد بررسی قرار می‌گرفتند که از میان نوزده محصول ۵ مورد وارد ارزیابی تخصصی شدند که از میان‌ آن‌ها امروز از سه برگزیده تقدیر خواهد شد.
در پایان با حضور دکتر احد ضابط رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر انتظاری استاد راهنما دو رساله دکتری که موفق به کسب مقام دوم شده بودند از تیم دکتر نرجس شهرآئینی و تیم دکتر عفت مشفقی تقدیر شد.
همچنین با حضور دکتر اکبرزاده استاد راهنمای تیم برنده خودروی ملی کوئیک از مهندس امیر حجتی نماینده دانشجویان تیم تقدیر به عمل آمد و اولین جایزه فناورانه به تیم هگزا اعطا گردید.

خبر از فائزه قنبری

 jayezeh.JPG

 

photo_2023-02-20_15-25-5

 

photo_2023-02-20_15-25-51

 

IMG_6367.JPG

IMG_6479.JPG