ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی  مشهد روز پنجشنبه 19  آبان  1401 دکتر علی بهادری جهرمی دبیر و سخنگوی هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد با نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه های مشهد دیدار و سخنرانی نمود. در ابتدای این نشست دکتر احد ضابط سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم با نقل بیاناتی از سردارد شهید حاج قاسم سلیمانی یاد و خاطره آن شهید بزرگوار را گرامی داشت.

پس از آن دکتر علی بهادری جهرمی در این دیدار طی سخنانی اظهار داشت سال‌های سال است که دشمن تلاش می‌کند تا استقلال کشور را زیر سوال ببرد و افزود با برداشتی که شیوه حکمرانی در ده سال گذشته داشتیم متاسفانه نگاه این بود که مشکلات از گفتگو با پشت میز نشسته‌های آن ور آبی حل کرد، آمار و ارقام این را نشان می‌دهد که این نگاه مکمل تحریم شد. وی ادامه داد با توجه به این که در این ده سال تمام توجه‌ها و تمرکز‌ها به اقتصاد بود، نتیجه اش باید رشد اقتصادی می‌بود که اینگونه نشد، یعنی کشور در موضوع اقتصادی درجا زد.

سخنگوی دولت عامل تورم را افزایش نقدینگی در دولت های قبلی دانسته و گفت کشور به سمت افزایش نقدینگی و تورم رفت تا جایی که اقتصادی مریض به دولت سیزدهم تحویل داده شد. این دولت تمام تلاش خود را کرده و می‌کند تا بتواند تورم و موتور خلق پول را کنترل کند که تا حدودی هم موفق بود.

دبیر هیات دولت در این نشست در خصوص اقدامات و پیشرفت های دولت مواردی همچون پنج برابر شدن مبادلات تجاری با کشورهای همسایه و دوبرابر شدن مودیان مالیاتی نسبت به یک سال گذشته اشاره کرده و افزود پس از این پیشرفت‌ها در عرصه‌های مختلف دشمن لحظه به لحظه احساس خطر کرد، به گفته مقام معظم رهبری دلیل این تهاجم اخیر سیر پیشرفت ایران بود. به همین دلیل در ایام اغتشاشات به گونه‌ای جنگ رسانه‌ای راه انداخت و تمام قوای خود را به خصوص قوای رسانه‌ای را پای کار آورد تا ایران را از پای درآورد.

دکتر بهادری جهرمی ادامه داد: به این دلیل که زمین جنگ در فضای مجازی زمین بازی دشمن است ما سعی داریم شبکه ملی اطلاعات را تقویت کنیم و به همین منظور 6 هزار میلیارد تومان به تقویت شبکه ملی اطلاعات بودجه تخصیص داده شده است.

 photo_2022-11-11_09-58-53

 

so2

 

IMG_1719.JPG

 

IMG_1725.JPG