ارسال شده در تاریخ :

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام  دکتر غلامرضا رئیسیان، رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی و عضو هیأت علمی گروه علوم قرآن و حدیث  این دانشکده، پیرامون آرمان های انقلاب اسلامی در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد سخنرانی کرد.

در آغاز این نشست که با حضور هیأت رئیسه  و جمعی از اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده علوم ریاضی در سالن شورای دانشکده برگزار شد، دکتر علیرضا سهیلی رئیس دانشکده علوم ریاضی ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت ایام فاطمیه به دکتررئیسیان خوش آمد گفت و از حضور وی در دانشکده علوم ریاضی تشکر کرد.

دکتر رئیسیان در این نشست به دیدگاه های متفاوت پیرامون انقلاب اسلامی ایران پرداخت و بر داشتن نگاهی واقع بینانه به کامیابی ها و ناکامی های انفلاب اشاره کرد. وی ضمن اشاره به موفقیت های به دست آمده  از جمله دستیابی به استقلال و حق تعیین سرنوشت و همچنین دستاوردهای حوزه های مختلف به ویژه در زمینه  تکنولوژی، فناوری، پزشکی و صنایع نظامی، بر توجه به آسیب ها و چاره اندیشی برای آن ها تأکید کرد.

وی منشا رفتارهای ناهنجار در جامعه را نظام تعلیم و تربیت و رسانه ملی دانست و اظهار داشت: اگر فقط به تعریف و تمجید پرداخته شود تحرکی برای بهبود وضع صورت نخواهد گرفت.

دکتر رئیسیان در ادامه با اشاره به اینکه روح دین و دینداری و فرهنگ دینی در جامعه تنزل پیدا کرده است، با بیان حدیثی از امام صادق علیه السلام، روح دینداری را صداقت و امانت عنوان کرد و پرداختن بیش از حد به شعائر و مناسک بدون توجه به روح دینداری را باعث منجر شدن به دو آفت بزرگ نفاق و ریا در جامعه دانست.

 وی همچنین سوء مدیریت، تبعیض در اجرای قانون، دنیازدگی برخی از مسؤولان، سو استفاده از موقعیت های شغلی و تنگ نظری و عدم تحمل آرای مختلف را از آسیب های انقلاب برشمرد.

رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی درپایان سخنانش به اشاره به نظر شهید مرتضی مطهری تضمین انقلاب را در گرو حفظ عدالت و آزادی دانست.

در پایان این سخنرانی، دکتر رئیسیان به سوال های حاضران پیرامون موضوع طرح شده پاسخ داد.

 

آخرین اخبار