ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور موفق خود در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور افتخار آفریدند.

 در این رویداد علمی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب 2 مدال طلا،3 مدال نقره و 1 مدال برنز گردیدند. همچنین تعداد 29 نفر از دانشجویان موفق به کسب رتبه‌های زیر پانزده گردیدند. معاونت آموزشی دانشگاه توسط گروه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب)، برنامه‌ریزی در خصوص آماده‌سازی علمی دانشجویان و اعزام آنان به المپیاد علمی دانشجویی کشوری را هرساله بر عهده دارد.

 لازم به ذکر است مرحله کشوری المپیاد علمی دانشجویی همه‌ساله به‌صورت متمرکز در 23 رشته تحصیلی به شرح زیر برگزار می‌شود:

  • گروه فنی و مهندسی: مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالورژی، طراحی صنعتی
  • گروه علوم پایه: ریاضی، آمار، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، علوم زمین، سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت
  • گروه علوم انسانی: علوم اقتصادی، حقوق، ادبیات، علوم جغرافیایی، روانشناسی، علوم تربیتی، الهیات و معارف اسلامی
  • گروه کشاورزی: مهندسی کشاورزی (زراعت و نباتات)

فهرست مدال‌آوران و افتخارآفرینان دانشگاه فردوسی مشهد در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور به شرح زیر می‌باشد:

مدال طلا: شکیلا زرین نگار رشته روان‌شناسی، سید محمدباقر سیدین رشته مهندسی برق

مدال نقره: امیرمحمد اردمه رشته زبان و ادبیات فارسی، فاطمه شیردل رشته سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت، سید عزت‌الله موسوی رشته مهندسی مواد و متالوژی

 مدال برنز: الهام سلحشور بقمچی رشته علوم جغرافیا

اسامی دانشجویان حائز رتبه‌های زیر 15 (به تفکیک دانشکده):

 ردیف     نام و نام خانوادگی       دانشکده               رشته              رتبه

1        امیرمحمد اردمه دانشکده ادبیات و علوم انسانی رشته ادبیات فارسی  رتبه 2

2        صفورا مولایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی رشته ادبیات فارسی رتبه  6

3        نگین صالح مقدم دانشکده ادبیات و علوم انسانی رشته ادبیات فارسی رتبه  9

4        فاطمه کناقستانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی رشته ادبیات فارسی  رتبه 11

5        الهام سلحشوربقمچی دانشکده ادبیات و علوم انسانی رشته علوم جغرافیایی  رتبه 3 ارشد

6        احمد صادق زاده دانشکده ادبیات و علوم انسانی رشته علوم جغرافیایی  رتبه 13

7        شادی محبی دانشکده علوم ریاضی رشته آمار  رتبه 9

8        سینا عاشوری دانشکده علوم اداری و اقتصادی رشته علوم اقتصادی رتبه  6

9        سید وحید سیدمحمدی دانشکده علوم اداری و اقتصادی رشته علوم اقتصادی 13 رتبه

10      راضیه اکبری پسکن   دانشکده علوم اداری و اقتصادی رشته حقوق رتبه  15

11      شکیلا زرین نگار دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی رشته روانشناسی رتبه  1

12      فرشته رجائی رامشه دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی رشته روانشناسی  رتبه 15

13      پریسا قهرمانی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی رشته علوم تربیتی  رتبه 9

14      پری ناز یزدی دانشکده علوم رشته علوم زمین  رتبه 4

15      غزاله حاتمیان دانشکده علوم رشته زیست‌شناسی  رتبه 7

16      امیررضا شالچی طوسی دانشکده علوم رشته زیست‌شناسی  رتبه 11

17      فاطمه رستگار دانشکده علوم رشته زیست‌شناسی  رتبه 13

18      فاطمه شیردل دانشکده علوم رشته سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت          رتبه 2

19      اکرم آزموده دانشکده علوم رشته سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت رتبه 12

20      ایمان گمرکی زاده دانشکده علوم رشته فیزیک  رتبه 10

21      محمدرضا ابراهیمی دانشکده علوم رشته فیزیک  رتبه 12

22      حسن ایزانلو دانشکده مهندسی رشته مکانیک رتبه  5 ارشد

23      سید محمدباقر سیدین دانشکده مهندسی رشته برق  رتبه 1

24      محمدرضا دلبری دانشکده مهندسی رشته برق  رتبه 11

25      میثم سوهانی دربان  دانشکده مهندسی رشته برق  رتبه 12

26      محمدحسین شکوهی دانشکده مهندسی رشته برق  رتبه 15

27      مهدی مهاجری دانشکده مهندسی رشته مهندسی شیمی رتبه  11

28      حسن طالبی دانشکده مهندسی رشته مهندسی شیمی  رتبه 13

29      علی ذاکری دانشکده مهندسی رشته مهندسی شیمی  رتبه 15

30      سید نوید قاسمی دانشکده مهندسی رشته مهندسی کامپیوتر  رتبه 9

31      سید عزت‌الله موسوی دانشکده مهندسی رشته مهندسی مواد و متالورژی رتبه 2

32      مجید رشید دانشکده مهندسی رشته مهندسی مواد و متالورژی رتبه 4

33      بهنام اکبری دانشکده مهندسی رشته مهندسی مواد و متالورژی رتبه 6 ارشد

34      مهرداد وطن‌دوست دانشکده مهندسی رشته مهندسی مواد و متالورژی رتبه 10

35      رامین دهقان دانشکده مهندسی رشته مهندسی صنایع  رتبه 10

آخرین اخبار